Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie

Serdecznie zapraszamy mamy do grupy wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci (do 9 miesiąca życia) pt. "Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie".
Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, ale niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie. Opieka nad dzieckiem, pełna dyspozycyjność, wstawanie w nocy i wiele innych czynności związanych z macierzyństwem, budują waszą więź, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku, energii i zaangażowania. Mamy w pierwszym roku macierzyństwa mówią często o poczuciu osamotnienia. Być może i Ty masz czasem dość i czujesz się sama ze swoimi wątpliwościami i emocjami. Jeśli chciałabyś porozmawiać z kobietami, które są w tym samym momencie i podobnie jak Ty zostały mamami, to serdecznie zapraszamy Cię na grupę wsparciowo-rozwojową dla mam małych dzieci /od 1 m. życia do 9 miesiąca życia/.

Spotkajmy się i wspierajmy w rodzicielskim gronie.
* W spotkaniach możesz uczestniczyć wraz z dzieckiem /od 1 miesiąca życia do 9 miesiąca życia /.

Podczas spotkań będziemy wymieniały się doświadczeniami, wspierały, rozmawiały, przyglądały się zmianie i nowej sytuacji macierzyństwa. Będziemy rozmawiały o tym co dla nas łatwe i trudne.
Grupa wsparciowo-rozwojowa polega na wzajemnym słuchaniu, wymianie, dzieleniu się własnym doświadczeniem i rozmowach. Podczas spotkań nie przekazujemy wiedzy szkoleniowej o rodzicielstwie, więc jest to inna forma niż wykład, bądź warsztat.

Grupę prowadzi:
Anna Olczyk Grabowska & Anna Tomaszewska-Cichowlas

Anna Olczyk-Grabowska - trenerka Family-lab Polska, trenerka umiejętności psychospołecznych, animatorka kultury, mama dwójki dzieci. Od kilku lat wspiera rodziców z warszawskich Bielan, prowadząc warsztaty kompetencji rodzicielskich, grupy rozwojowe, konsultacje psychologiczne, warsztaty twórcze.

Anna Tomaszewska – Cichowlas - trenerka komunikacji opartej na empatii, mediatorka pracująca w oparciu o metodę Porozumienia Bez Przemocy (NVC) i Systemu Wewnętrznej Rodziny (Internal Family System), architektka. Prowadzi warsztaty z rodzicami, nauczycielami i dziećmi oraz sesje indywidualne z osobami potrzebującymi wsparcia. Jest żoną i mamą dwóch córek, które bezustannie są dla niej źródłem inspiracji .

Opinie uczestniczek z poprzedniej edycji:
„Grupa była okazją do zawarcia nowych, wartościowych znajomości, spędzenia czasu w gronie innych mam. Dzieliłyśmy się ze sobą tym co u nas fajnego i/lub tym z czym nam ciężko, mając jednocześnie poczucie bezpiecznego miejsca, w którym nikt nas nie będzie oceniał a w razie potrzeby otrzymamy potrzebne wsparcie. Cykl polecam każdej mamie - pozwala spojrzeć na wiele spraw z nowej perspektywy. A do tego po jego zakończeniu kontynuujemy spotkania na własną rękę!”
Paulina

„Dla mnie osobiście był to cudowny czas, pełen inspirującej wymiany doświadczeń, wiedzy, chwil radosnych i tych nieco mniej które jak w każdym życiu również się zdarzają. Taka grupa wsparcia to jedna z najlepszych „inwestycji” które mama może poczynić. Nie ważne czy jest w trakcie opieki nad pierwszym, drugim czy dziesiątym niemowlakiem. Przy pierwszym jak i przy kolejnych dzieciach każda forma wsparcia jest nieoceniona. A taka w postaci kobiecej wioski jest czymś tak cudownym, wyzwalającym, odciążającym, dającym mnóstwo pozytywnej energii, motywacji do działania, że takie spotkania powinny być dostępne dla każdej kobiety. Chociaż myślę, że Panom również by taka męska wioska się przydała. O ileż łatwiej byłoby każdemu rodzicowi funkcjonować w nowej roli. Dziękuję Wam za ogrom wsparcia i empatii jaką obdarzyłyście naszą grupę. Mam nadzieję, że nasza grupa jest zaledwie początkiem takiej aktywności. Całym sercem wspieram i trzymam kciuki za kolejne edycje.
Co do naszej pionierskiej grupy to ma się bardzo dobrze. Spotykamy się z dziewczynami dosyć regularnie nawet po zakończeniu spotkań. Póki co „zwiedzamy” bielańskie kawiarnie, ale byłyśmy też w kinie z naszymi maluchami. Dałyście początek kobiecej wiosce która, mam nadzieję będzie trwała jak najdłużej.

Kaśka

"Grupa wsparcia to przestrzeń pełna empatii i akceptacji. Dała mi oparcie w trudnych momentach macierzyńska. Dała mi wioskę, której tak bardzo mi brakowało i bezpieczną przestrzeń do opłakania strat i radości z nowego."
Ola

„Dziękuję za bycie częścią wspólnoty, w której mogłam jednocześnie dostawać wsparcie i je dawać, słuchać i czuć. Czułam się naprawdę słyszana. Te spotkania dały mi inspirację do rozwoju, ale też dużo łagodności dla chwili obecnej.”