Aktualności

Relacja między rodzicami i moc dialogu w związku - warsztat

1 gru, 2021

To spotkanie warsztatowe dla rodziców, którzy szukają wsparcia w budowaniu porozumienia w swoim związku. Być może jako para znajdujecie się teraz w takim miejscu Waszej relacji, w którym trudno Wam o wzajemne wsparcie, zrozumienie i dialog, a wszelkie próby rozmowy kończą się na wzajemnym obwinianiu i kłótniach. Może oboje tęsknicie za bliskością, porozumieniem i spokojną rozmową, a duża ilość zadań i opieka nad dziećmi sprawia, że trudno znaleźć czas by zadbać o związek.

Wykład i warsztat "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"

18 lis, 2021

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Spojrzymy na terapeutyczną rolę zabawy, dzięki której możemy wspierać dziecko w rozwoju, pokonywać codzienne trudności i wspierać regulację emocji.

Warsztat "Rodzic z poczuciem własnej wartości" 23-24 października

18 paź, 2021

Zapraszamy na warsztat pt. "Rodzic z poczuciem własnej wartości". Spotkanie kierowane jest do rodziców i ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z poczucia własnej wartości, które ma wpływ na nasz dobrostan, zdrowie psychiczne, relacje z innymi ludźmi, codzienne funkcjonowanie, czucie się dobrze ze sobą i w swoim rodzicielstwie. To przestrzeń by przyjrzeć się bliżej i głębiej swoim myślom, emocjom oraz odczuciom z ciała. Jako rodzice szczególnie potrzebujemy dbać o swój dobrostan i odnawianie zasobów, by łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami rodzicielstwa.

Zapraszamy szczególnie rodziców, którzy mają krytyczny stosunek do siebie, często towarzyszy im poczucie winy w rodzicielstwie, porównują się z innymi rodzicami, doświadczają dużego napięcia i trudno im znaleźć czas by zadbać o swój dobrostan. Do udziały zachęcamy również osoby, które chciałyby popracować nad akceptacją i łagodnością wobec siebie.

Relacja między rodzeństwem - warsztat

27 wrz, 2021

Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.

Warsztat pt. "Wychowanie bez nagród i kar".

14 wrz, 2021

Zapraszamy rodziców na warsztat pt. "Wychowanie bez nagród i kar". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.

Grupa wsparcia i rozwoju dla mam

13 wrz, 2021

Serdecznie zapraszamy mamy małych dzieci do udziału w grupie wsparcia i rozwoju pt. "Jestem mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie".
Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, natomiast niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie. Opieka nad dzieckiem, pełna dyspozycyjność, wstawanie w nocy i wiele innych czynności związanych z macierzyństwem, budują waszą więź, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku, energii i zaangażowania. Mamy w pierwszym roku macierzyństwa często mówią o poczuciu osamotnienia. Być może i Ty masz czasem dość, czujesz się sama ze swoimi wątpliwościami i emocjami.

Wykład i warsztat - "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem"

9 maj, 2021

Zapraszamy rodziców na kolejny wykład i warsztat w ramach Pracownia Rodziny pt. "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem". Podczas spotkania online pochylimy się nad rodzicielską złością.
Podczas warsztatu będziemy rozmawiali o tym jak z ciekawością i łagodnością przyglądać się własnej złości oraz jak komunikować ją w sposób nienaruszający godności dziecka, biorąc odpowiedzialność za własne emocje i zachowanie. Porozmawiamy również o dbaniu o swój codzienny dobrostan, dzięki którymi lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami i trudnościami.

Warsztat online dla rodziców "Gniew i wybuchy złości dziecka"

4 maj, 2021

Zapraszamy rodziców na warsztat online pt. "Gniew i wybuchy złości dziecka". Towarzyszenie dziecku w chwilach, gdy się złości jest chyba jednym z najtrudniejszych rodzicielskich wyzwań. Złość jest nieodłącznym elementem życia, towarzyszy rozwojowi samodzielności, odkrywaniu i prezentowaniu własnych granic. Dzieci, które przeżywają złość, potrzebują wsparcia i zrozumienia. Podczas wykładu rodzice dowiedzą się w jaki sposób mogą reagować kiedy ich dzieci się złoszczą, jak poradzić sobie z zaskakującymi zachowaniami dziecka oraz z własnymi emocjami.

Cykl wykładów i warsztatów „Pracownia Rodziny”

19 kwi, 2021

Ponownie ruszamy na Bielanach z popularnym wśród rodziców cyklem wykładów i warsztatów pt. "Pracownia Rodziny". Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju, pogłębić wiedzę i umiejętności pomocne w budowaniu dobrych relacji z dziećmi.

Gniew i wybuchy złości dziecka - wykład interaktywny

14 kwi, 2021

Zapraszamy rodziców na interaktywny wykład online pt. "Gniew i wybuchy złości dziecka". Towarzyszenie dziecku w chwilach, gdy się złości jest chyba jednym z najtrudniejszych rodzicielskich wyzwań. Złość jest nieodłącznym elementem życia, towarzyszy rozwojowi samodzielności, odkrywaniu i prezentowaniu własnych granic. Dzieci, które przeżywają złość, potrzebują wsparcia i zrozumienia.

Nastolatek w rodzinie - seminarium

14 kwi, 2021

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 8-18 lat na wykład pt. "Nastolatek w rodzinie. Kiedy kończy się wychowanie?".
Kiedy dziecko dojrzewa w jego życiu zachodzi wiele zmian, natomiast przed rodzicami stoją nowe wyzwania. Jak twierdzi Jasper Juul wtedy właściwie kończy się wychowanie, a istotne staje się towarzyszenie, zainteresowanie i uznanie. Dziecko zaczyna wchodzić w dorosłość, co niesie za sobą szereg zmian dla nastolatka i jego rodziny.

Nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić z emocjami. Od empatii do samoregulacji"

31 mar, 2021

Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji". Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności..

Zapraszamy rodziców na warsztat pt. "Asertywny rodzic"

31 mar, 2021

Asertywnie, agresywnie czy ulegle – to my decydujemy w jaki sposób chcemy mówić o sobie, dbać o swoje potrzeby i komunikować się z innymi. Celem warsztatu jest przybliżenie asertywnej komunikacji, która pozwala żyć w zgodzie ze sobą i wyrażać się w sposób nienaruszający godności drugiego człowieka. Asertywność pomaga rodzicom pokazywać swoje granice, mówić "nie", wyrażać swoje emocje i reagować na ocenę czy krytykę nie raniąc innych. To jednocześnie komunikowanie swoich wartości, praw i przekonań, z jednoczesnym uwzględnieniem praw drugiej strony.

Darmowy warsztat online "Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości?"

22 mar, 2021

Zapraszamy rodziców na warsztat pt. "Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości?". Spotkania mają na celu przybliżyć zagadnienia związane z kształtowaniem zdrowego poczucia własnej wartości, które ma wpływ na samopoczucie dziecka, jego harmonijny rozwój i relacje z innymi ludźmi. Wyjaśnimy na czym polega różnica między pewnością siebie, a poczuciem własnej wartości, ponieważ oba pojęcia są często mylnie pojmowane i używane zamiennie.

Grupa wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci – "Jestem mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie"

22 mar, 2021

Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, natomiast niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie. Opieka nad dzieckiem, pełna dyspozycyjność, wstawanie w nocy i wiele innych czynności związanych z macierzyństwem, budują waszą więź, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku, energii i zaangażowania.

Konflikty między rodzeństwem - wykład i warsztat online

1 gru, 2020

Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas wykładu i warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.

11 grudnia /piątek/ godz. 18.00 - 20.30 I część
12 grudnia/sobota/ godz. 9.00 – 13.30 II część

Granice dorosłych i dzieci - wykład i warsztat online

30 lis, 2020

Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt."Granice dorosłych i dzieci".
Każdy człowiek ma swoją integralność, na którą składają się nasze emocje, potrzeby, marzenia, odczucia z ciała i myśli. Świadomość siebie, pokazywanie i komunikowanie własnych granic jest niezbędnym elementem budowania zdrowych relacji. Podczas warsztatów będziemy przyglądać się własnym granicom oraz granicom dzieci. Warsztat uczy komunikowania osobistych granic z miłością i szacunkiem.

Warsztat pt. "Wystarczająco dobra mama"

15 lis, 2020

Zapraszamy mamy na warsztat pt. "Wystarczająco dobra mama/ Good enough Mums". To spotkanie skierowane jest do mam zmagających się z perfekcjonizmem w swoim rodzicielstwie. Skoncentrowany jest na poczuciu wystarczalności w macierzyństwie i nawiązuje do badań Brene Brown w aspekcie "rodzicielstwa całym sercem".

Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem – wykład i warsztat online

9 lis, 2020

Zapraszamy rodziców na kolejny wykład i warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”. Podczas spotkania online pochylimy się nad rodzicielską złością. Zapraszamy więc na wykład i warsztat pt. "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem."
Złość na własne dziecko jest częstą emocją, którą przeżywają rodzice. Umiejętność złoszczenia się bez naruszania integralności drugiej osoby, to duże wyzwanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy przytłoczeni wieloma rodzicielskimi obowiązkami.

Wykład i warsztat - "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"

28 wrz, 2020

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem.

Do góry ↑